Spotkanie u „Lolka” z myśliwym z Koła Łowieckiego „Ryś”

Fot: Przedszkole „U Lolka”

W dniu 29 stycznia w przedszkolu „U Lolka” im. Jana Pawła II gościł Tomasz Mańczuk – leśnik i myśliwy z Koła Łowieckiego „Ryś” z Ełku.

Pan Tomasz przywiózł do przedszkola skóry leśnych zwierząt i piękne poroża łosia, jelenia i kozła. Opowiedział zarówno o każdym z nich jak i o dziku – o tym co lubi jeść. Każdy mógł z bliska zobaczyć, dotknąć, pogłaskać eksponaty zgromadzone na stoliku.

Dzieci mogły zobaczyć sygnałówkę na której mogły spróbować zagrać. Dowiedziały się do czego ona służy. Jak się okazało jest to bardzo trudna umiejętność. Pan Tomasz opowiedział jak powstaje las i różne ciekawostki o drzewach, na przykład różnicę między kasztanem i kasztanowcem.

Przedszkolaki były bardzo aktywne i udzielały odpowiedzi na zadawane przez pana myśliwego pytania, np. czy mają zwierzątka w domu, czy znają jakieś dzikie zwierzęta? Pan Tomasz wykazał się umiejętnością pracy z dziećmi i trafnie zauważył, że: „różnica między tymi zwierzętami jest taka, że wasze zwierzątka mieszkają w domku, a dzikie za swój dom mają las”.

Dzieci otrzymały w prezencie upominek: śliczne ołówki z cyferkami. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały dla naszego Gościa piosenkę, a jedno z dzieci wręczyło na pamiątkę naszego spotkania podziękowanie.

Dziękujemy za dzielenie się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą, które umożliwiły naszym dzieciom poznanie pracy myśliwego.

Źródło: przedszkole.elk.pl